Sponsorzy i partnerzyMój ISP używa transparentnego proxy. Co powinienem zrobić ?

Uwaga: To jest obszerny i trudny temat. Nie jest możliwe aby ogarnąć tutaj wszystkie jego zagadnienia.

Co to jest proxy ?

Kiedy przeglądasz strony internetowe, zamiast łączyć Was bezpośrednio, proxy wysyła Twoje zapytania do proxy tej strony. Poniżej klasyfikacja:

 Transparent   transparentne proxy jest jedną z tych, niepotrzebujących konfiguracji na twoim komputerze. Pracuje automatycznie przekierowując cały ruch na portach 80 do proxy (czasem nazywana jako non-anonymous).
 Explicit/Voluntary   trzeba skonfigurować przeglądarkę na twoim komputerze aby korzystać z tego rodzaju proxy.
 Anonymous   proxy nie wysyła żadnej indentyfikacji twojego komputera na serwer (serwer nie widzi twojego numeru IP).
 Highly Anonymous   proxy nie wysyła żadnej indentyfikacji twojego komputera ani twojego porxy do serwera (serwer nie widzi twojego numeru IP ani nie wie, że używasz proxy).
 Public   publiczne (chyba nie wymaga objasnienia :)).

Transparentne proxy może ale nie musi być anonimowe, istnieje kilka poziomów anonimowości.


Jak wykryć, że jestem za (transparentnym/anonimowym) proxy ?

Spróbuj ProxyJudge. Jest to lista nagłówków HTTP, które odbiera od was serwer. Najważniejsze są to HTTP_CLIENT_IP, HTTP_X_FORWARDED_FOR i REMOTE_ADDR.


Dlaczego jestem widoczny jako "nie dostępny" chociaż nie jestem za NAT`em/firewallem ?

Nasz tracker szuka waszego prawdziwego IP, ale potrzebuje proxy aby wysłać zapytanie. Jeśli Twoje ISP proxy nie wie co się dzieje, tracker interpretuje adres IP twojego proxy jako adres IP twojego klienta. Więc kiedy logujesz się i tracker próbuje połączyć się do twojego klienta, sprawdza czy jesteś za NAT`em/firewallem łączac się do proxy na porcie twojego klienta, aby sprawdzić rodzaj używanych połączeń przychodzących. Naturalnie proxy nie będzie odpowiadać na tym porcie, połączenie będzie niemożliwe i tracker będzie myślał, że jesteś za NAT`em/firewallem.


Mogę ominąć moje proxy ?

Jeśli Twój dostawca internetu (ISP) nie pozwala na przesyłanie na porcie 80 albo blokuje zwyczajne porty proxy potrzebujesz użyć czegoś jak Socks, które jest poza zakresem tego FAQ.

Strona akceptuje połączenia na porcie 81 i uzywanie go może być pomocne na dostatecznie głupie proxy. Więc pierwszą rzeczą do spróbowania powinno być połączenie się do strony www.exitorrent.eu:81. Nawet jeśli to będzie działać twój klient będzie i tak łączył się na porcie 80, musisz edytować adres trackera w twoich plikach torrent.

Możesz spróbować również tego:
  • wybierz jedno z publicznych nie anonimowych proxy, nieużywających portu 80 (np. z tej, tej lub tej strony).
  • Ustaw swój komputer tak, aby korzystał z tego proxy. Dla WindowsXP, Start, Panel Sterowania, Opcje Internetowe, Połączenia, Ustawienia sieci LAN, Używaj Serwera Proxy (wklej adres i port wybranego proxy).
  • odwiedź ProxyJudge. Jeśli widzisz HTTP_X_FORWARDED_FOR w liście twojego IP wszystko powinno być w porządku, jesli nie wybierz inne proxy i spróbuj ponownie.
  • odwiedź exitorrent. Tracker powinien widzieć teraz twoje prawdziwe IP (sprawdź w profilu aby mieć pewność).

Uwaga, kiedy zrobisz to wszystko, przeglądanie internetu poprzez public proxy, może być wolniejsze. Komunikacja pomiędzy peerami nie używa portu 80, więc prędkość może być nie zadawalająca, wtedy powinno być szybciej kiedy bedziesz "niedostępny".


Jak zrobić aby mój klient bittorrent uzywał proxy ?

Tylko konfiguracja WindowsXP jak wyżej. Kiedy konfigurujesz proxy dla Internet Explorer konfigurujesz proxy dla całego ruchu HTTP. Jeśli używasz innej przeglądarki internetowej (Opera/Mozilla/Firefox) konfigurujesz proxy tylko dla tej przeglądarki. Nie wiemy nic o kliencie BitTorrent który by pozwalał proxy być jawnie określanym


Dlaczego nie mogę się zarejestrować zza proxy ?
Nasza polityka nie pozwala na zakładanie nowych kont, nie będąc dostępnym.


Czy mogę zastosować te rady na innych torrentowniach ?

Ta sekcja została specjalnie napisana dla exitorrent, zamkniętego portu 80-81 trackera. Inne trackery mogą być otwarte bądź zamknięte, wiele pracuje n.p. na portach 6868 albo 6969. Także powyższe rady nie koniecznie mogą się sprawdzić dla innych trackerów.


Dlaczego nie mogę się połączyć? Czy tracker mnie blokuje ?

To, że nie możesz się podłączyć może być spowodowane przez kilka rzeczy.


Może mój adres jest na czarnej liście ?

Strona blokuje adresy IP, które znajdują się w bazie PeerGuardian(PG), tak samo jak adresy zbanowanych użytkowników. Działa to z poziomu Apache/PHP. Jest to skrypt, który automatycznie blokuje adresy z tej bazy. Nie powinnieneś mieć jednak problemów z wejściem na stronę. W rzeczywistości nie blokuje to podstawowych protokołów, nadal będziesz w stanie pingowac czy wyśledzic serwer nawet jeśli jesteś na czarnej liście. Jeżeli nadal nie możesz wejść na stronę - problem leży w czym innym.

Jeżeli jakimś sposobem Twoj adres IP znajduje się na liście PG prosimy nie kontaktować sie z nami w tej sprawie. To nie nasz problem by odblokować ten adres.


Mój ISP blokuje adres strony.

Jest to nie wporządku, że Twoj dostawca internetu (ISP) tak robi.
Niestety nie możemy nic z tym zrobić. Powinieneś się skontaktować ze Swoim ISP (lub znaleźć innego). Miej na uwadze, że nadal możesz odwiedzać strone korzystając z serwera proxy.

Pamiętaj jednak, że zawsze bedziesz widziany jako "Nie dostępny" w swoim kliencie, ponieważ tracker nie będzie mógł sprawdzić czy możesz akceptować przychodzące połączenia.


Alternatywny port (81).

Niektóre nasze torrenty używają innych portów niż zwyczajowy dla HTTP port 80. To może stwarzać problemy dla niektórych użytkowników - zwłaszcza tych, którzy są za firewall'em lub korzystają z proxy. Możesz łatwo rozwiązać ten problem edytując plik .torrent w jakimś edytorze tekstu lub używając np. MakeTorrent'a, i zmienić adres announce z http://exitorrent.com/announce.php na http://exitorrent:81/announce.php

Jednakże odradzamy edycje w Notatniku itp. Plik .torrent wyglada na zwykly plikt tekstowy, ale tak nie jest. Edycja w Notatniku może (a raczej na 100%) uszkodzi tylko plik .torrent.